Projekt ustawy
o oznakowaniu psów, prowadzeniu rejestru psów oraz o przenoszeniu własności psów

W 2007 roku, po roku pracy w zespole: kynolog, prawnik legislator i członek Stowarzyszenia opracowaliśmy ten projekt i rozesłaliśmy większym organizacjom prozwierzęcym. Niestety odzew był znikomy.
Projekt nie naruszał w niczym istniejącej ustawy o ochronie zwierząt a adresowany był pod nadzór Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Projekt miał w zamiarze "zakrecenie kurka nadprodukcji" psów i zapobieganie ich bezdomności. Link do projektu ustawy w formacie DOC jest tutaj

      Przeczytaj jeszcze raz i przemyśl !

      Twój najlepszy Przyjaciel pożegnał się z Tobą i odszedł po Tęczowym Moście do Ogrodu Psiej Szczęśliwości. Był przez Ciebie kochany i kochał Ciebie. Był najwspanialszym, najpiekniejszym i najmądrzejszym psem. Może widziałeś jak cierpiał i cierpiałeś wraz z nim z bezsilności. I może powiedziałeś sobie "Nigdy więcej takich cierpień i nigdy nie będzie drugiego takiego psa".

      Pomyśl sobie co będzie jak się spotkacie kiedyś za Tęczowym Mostem. Ile radości z powtórnego spotkania ! Ale gdy już się nacieszycie ponownym spotkaniem może Twój przyjaciel zapyta "co zrobiłeś dla moich braci którzy niechciani, zagubieni lub opuszczeni przez swoich zmarłych opiekunów cierpią w dożywotnich więzieniach zwanych przez ludzi Schroniskami ?"
W betonowych zagrodach, w tłoku, bez nadziei na radosny spacer ze swoim opiekunem. Dzień po dniu, rok po roku...... A przecież i oni mogli by być tymi najwspanialszymi, najpiękniejszymi i najmądrzejszymi. I może nawet kiedyś byli?

      Nie pozwól by kąt, miska, posłanie, obroża i smycz Twojego najlepszego Przyjaciela znalazły sie w śmietniku. Niech Twoje wrażliwe serce podejmie decyzję by rozjaśnić resztę życia jego bratu, nie bacząc na to że i on kiedyś Cię pożegna. Obaj będą Ci wdzięczni!
Przeczytaj i postąp tak jak zrobiła Elżbieta

W SCHRONISKACH CZEKAJĄ NA CIEBIE SKAZAŃCY, URATUJ CHOĆ JEDNEGO !!

Czekająca tam tam na Ciebie od 5-ciu lat Werona nie doczekała. Została zgryziona! Zobacz jaka była


Nieustająco i pilnie poszukujemy w Krakowie chętnych do czasowej opieki nad chorym, wysterylizowanym lub zdrowym bezdomnym zwierzakiem - oczekującym na docelowego opiekuna. Zapewniamy wyżywienie i opiekę weterynaryjną.
Niestety nie posiadamy własnego schroniska ani przytuliska i dlatego liczymy na Wasze dobre serca.
Telefon 0601 070 267, lub mail na nasz adres.

WAŻNE!
Austria wprowadziła zakaz prezentowania dzikich zwierząt w cyrkach.
Komisja Europejska chce ten zakaz unieważnić.
Apeluję do ludzi którym nie jest obojętny los dzikich zwierząt o poparcie tego protestu. Nie powinniśmy zgodzić się z tym, że przepisy unijne służą do zwalczania wyższych standardów ochrony zwierząt obowiązujących w jednym z krajów UE.
Projekt listów protestacyjnych jest bardzo dobrze skonstruowany. Nie trzeba niczego pisać poza tytułem maila (można podać Protest czy cokolwiek innego)własnym imienia, nazwiska i adresu mailowego.
Proszę o pisanie do komisarzy unijnych. Wystarczy kliknąć na flagę i jest gotowy tekst, na dole podac swoje dane.
Strona: http://www.vgt.at/circus.php


PRZYPOMNIENIE
OKALECZANIE ZWIERZĄT Z PRZYCZYN ESTETYCZNYCH JEST W POLSCE NIELEGALNE I PODLEGA KARZE
W piśmie rozesłanym 27 stycznia 2005 r. do wszystkich Wojewódzkich Lekarzy Weterynarii, Główny Lekarz Weterynarii przypomina podległym pracownikom, że tzw. kopiowanie ogonów i uszu u psów nie należy do zabiegów lekarsko-weterynaryjnych służących ratowaniu życia lub zdrowia zwierząt, w związku z tym nie jest wedle Ustawy o ochronie zwierząt zabiegiem legalnym. Każdy nieuzasadniony medycznie zabieg przycinania uszu i ogonów u psów powinien być karany m. in. aresztem lub grzywną.
Pismo, które można traktować jako oficjalne stanowisko Inspekcji w sprawie problemu tzw. kopiowania, jest reakcją na list Stowarzyszenia EMPATIA, skierowany do Głównego Lekarza Weterynarii dn. 24. 01. 2005 r. Treści obu pism można znaleźć na stronach internetowych EMPATII: http://empatia.pl/str.php?dz=61&id=306&str=1


stale aktualne!
Włączamy się do nieustającej akcji protestu, organizowanej przez KLUB GAJA, przeciwko TRANSPORTOWI ŻYWYCH KONI NA RZEŹ !! (kliknij)

stale aktualne!
Włączamy się do nieustającej akcji protestu PRZECIWKO STRZELANIU PRZEZ MYŚLIWYCH DO BEZDOMNYCH ZWIERZĄT !! Informacje na stronie SOZ ARKA (kliknij)

BARDZO, BARDZO PILNE!!!


Interesuje Cię, jak wysokie masz IQ? Zmierz swoje IQ w wysokojakościowym teście.
Rozpocznij Test IQ !

 hosting, domeny