PRYWATNE PRZYTULISKO "HARBUTOWICE"

Przytulisko HarbutowicePrzytulisko w Harbutowicach powstało jesienią 1999 roku a pomyślane zostało jako ostatnia szansa dla zwierząt starych, kalekich i opuszczonych.

Położony w miejscowości opodal Myślenic piętrowy dom i ogród o powierzchni 30 arów przeznaczony został, przez pania Bożenę Chechlińską, w całości dla bezdomnych psów i kotów

Przytuliskiem opiekują się dwie siostry: Pani Bożena Chechlińska, która przeznaczyła swój dom na przytulisko, na stałe przebywa w Harbutowicach i na miejscu opiekuje się ponad setką psów i kilkunastu kotami.

Dowozem żywności, leków i darów oraz leczeniem i rekonwalescencją zwierząt zajmuje się jej siostra Pani Małgorzata Dobrzańska i jej mąż mieszkający pod Krakowem. Ich dom jest domem adopcyjnym dla bezdomnych szczeniaków oraz miejscem rekonwalescencji psów po zabiegach chirurgicznych

Przytulisko nie ma ŻADNYCH dotacji, utrzymuje się z prywatnych pieniędzy organizatorek i darów ludzi wielkiego serca. Brakuje tam pieniędzy na wszystko: na leczenie psów (trzeba opłacać wizyty u lekarza weterynarii), na opłaty za energię i opał. Każdy grosz, każdy zbędny koc, materac, kanapa lub chodnik tam się przydadzą. Darów nie trzeba tam odwozić. Pani Bożena porozumie się ze swoją siostrą, ona dary odbierze i jej przywiezie.

Pieniądze można wpłacać na subkonto:
Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Amicus"
79 1060 0076 0000 3300 0032 8355
z dopiskiem: Przytulisko Harbutowice

Psy z przytuliska są wydawane tylko jako psy do towarzystwa - do mieszkania lub domku jednorodzinnego. Na podane przez nas numery telefonów można telefonować i dopytać się szczegółowo o psa.
Dla tych z państwa, którzy nie dysponują samochodem istnieje możliwość dowiezienia z Harbutowic psa.

Kontakt z przytuliskiem:
Telefony:
Harbutowice p. Bożena: (12) 273 30 98
Kraków p. Małgorzata: (12) 251 55 47 lub 501 452 401 ( w dni powszednie od 11 do 14 )

e - mail przytulisko@pointblue.com.pl
Strona własna przytuliska: http://przytulisko.harbutowice.pointblue.com.pl/

Pod podany wyżej numer telefonu można zgłaszać chęć darowizny rzeczowej albo też zgłosiś chęc adopcji psa, którego na naszej stronie nie pokazano.

Na zdjęciu z lewej pani Małgorzata z Dianą i pani Bożena z Baltem.
Oba psy to rezydenci i są "nie do oddania".

Na kolejnym zdjęciu pani Bożena z Popkiem - pieskiem prawie niewidomym bez przedniej lewej łapki. Ten jest do wzięcia.
Pani Bożena, założycielka przytuliska z Popkiem

Informacje o przytulisku można też uzyskac u webmasterki