Kość dla psa jest nieodłącznym elementem, jeśli chodzi o przekąskę, a także zabawkę, dzięki której pies może całkiem wesoło spędzić czas. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie kości nadają się dla psów i nie zrobią im krzywdy. Najlepiej zdecydować się na kość wołową, która jest rzeczywiście nie tylko zdrowa, ale także bardzo smaczna, możemy mieć w tym przypadku pewność, że serwujemy naszemu psu wszystko to, co najlepsze. Kiedy dowiemy się, kiedy i dlaczego warto ją podawać z całą pewnością nie będziemy dopuszczać do sytuacji, że nie będzie jej w naszym domu. 

Kość wołowa, dlaczego warto podawać ją psu? 

Kość dla psa, kiedy zostanie odpowiednio dobrana może sprawić, że nasz pupil nie tylko miło spędzi czas, ale także przede wszystkim za jej pomocą dostarczymy mu bardzo dużo niezbędnego białka. Jest to zdecydowanie najważniejsze, bo jest to naturalny budulec nie tylko układu kostnego, ale także w ten sposób dbamy o prawidłowe uzębienie naszego pupila. Możemy także być pewni, że ten rodzaj gryzaka na długo wpisze się w bardzo przyjemne spędzanie wolnego czasu przez naszego psa. Musimy jednak mieć pewność, że wybieramy wyłącznie to, co naprawdę naturalne. W sklepie https://uniszki.pl/kategoria-produktu/dla-psa/gryzaki/kosci-dla-psa/ znajdziemy bardzo duży wybór kości wołowych, co nie jest bez znaczenia. Tego rodzaju przekąskę bowiem, powinniśmy dobierać nie tylko do wagi psa, ale także sugerując się jego wielkością. 

Kość dla psa – jak wybrać odpowiednią? 

Najważniejszym aspektem jest dobierać kości, aby nie okazały się za duże dla naszego pupila. Nie tylko w tym przypadku będzie mu bardzo trudno poradzić sobie z jej pogryzieniem, ale także ta duża zajmie tyle miejsca w żołądku, że nie będzie już chciał zjeść porcji karmy, która jest wymagana do zjedzenia. Musimy więc mieć pewność, że kość dla psa została przez nas dobrana prawidłowo. To sprawi, że nasz pies otrzyma od nas wyłącznie to, co najlepsze. 

Czy można kośćmi zastąpić porcję karmy? 

Musimy mieć na względzie, że codzienna ilość karmy dla psa powinna zostać zmniejszana skrupulatnie do wagi danej kości. Jednak nie możemy zastępować tym rodzajem przekąski jedzenie, jakim jest karma. Jest to bardzo ważne, bo wiele osób nie ma świadomości, że kość wołowa jest uzupełnieniem żywienia psa, a nie głównym pokarmem. Należy więc traktować ją wyłącznie jako przekąskę, a nie czegoś, co zastąpi prawidłowe żywienie. Kiedy więc chcemy zacząć podawać ten rodzaj przekąski dla psa, to musimy dowiedzieć się, jak to prawidłowo robić. 

Czy kość dla psa jest zdrowa? 

Kość wołowa dla psa dostarczy mu nie tylko bardzo dużo białka, ale także sprawi, że dostarczymy psu przekąskę, która będzie pozbawiona nie tylko ulepszaczy i sztucznych barwników, ale także wszelkich konserwantów. Możemy więc mieć pewność, że wszystko to, co zaserwujemy psu będzie świetnie się sprawdzać. Każdy mieć bowiem potrzebuje do funkcjonowania nie tylko tego, co zdrowe, ale także jedzenia, które będzie zajmować mu czas, a także dostarczać witamin i minerałów. Kiedy bowiem wybierzemy dużą kość to będziemy mieć pewność, że nasz pies zajmie się jej jedzeniem na długi czas. Świetnie się to sprawdza, kiedy mamy do czynienia z psem, który cierpi na lęk separacyjny. Można wtedy nabrać pewności, że właściciel po wyjściu z domu, kiedy pies za każdym razem będzie otrzymywał kość, zacznie kojarzyć mu się pozytywnie. Mamy więc doskonałą bazę, aby poradzić sobie z problemem lęki separacyjnego i nudą oraz tęsknotą za właścicielem, bo dla wielu miłośników swoich pupili jest to bardzo kłopotliwe. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także